A legnagyobb hatása a nyárfán élősködő fagyöngynek van, de a lucfenyőn, erdei fenyőn és a gyümölcsfákon is jó gyógyhatású fagyöngy tenyészik. Mivel a fagyöngy az egész mirigyrendszert igen kedvezően befolyásolja, kiváló anyagcsere-szabályozó szer. Ugyanakkor annyira jó hatással van a hasnyálmirigyre, hogy a cukorbetegségnél a folyamatos teakúra megszünteti a kiváltó okot. A fagyöngy egészen kiváló gyógyszer érelmeszesedés ellen.
A fagyöngytea vérzéscsillapítóként is felhasználható. Ugyanakkor a legkiválóbb szívgyógyszer és keringés javító, mivel olyan hatóanyagokat tartalmaz, amelyek az emberi szervezet egészének működését összehangolja. Hatására a magas vérnyomás csökken, az alacsony pedig emelkedik. Ezáltal a túlságosan igénybe vett szív megnyugszik, és a szívműködés javul.
Újabban, mint rákmegelőző és rákellenes szert is alkalmazzák orvosilag a fagyöngyöt. A gyógynövények egyaránt alkalmasak a szervezet megtisztítására és a betegségek megelőzésére. Ezért bátran forduljunk a gyógynövényekhez segítségért.
Forrás: Maria Treben: Egészség isten patikájából